امروز : دوشنبه، 1 بهمن 1397

روش های دستیابی به بیت کوین

24 آذر 1396, 22:07 zahra 1 052 بازدید 0 نظر
  • 0
روش های دستیابی به بیت کوینروش های دستیابی به بیت کوین
می خواهیم تا شما کاربران را با سه روش برای دست یابی به بیت کوین آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید بیت کوین در اختیار داشته باشید.
پس از گذشت چهار سال از عرضه اولیه بیت کوین ها، حالا دیگر سه روش تثبیت شده برای به دست آوردن آنها وجود دارد. اولین راه خرید از فروشگاه های معتبر بیت کوین در سراسر جهان است که در ازای مبالغ مشخصی به شما بیت کوین می فروشند. اگر هم شما به فروش کالا و خدمات مشغول هستید، می توانید به جای دریافت پول های رایج از مشتریان خود بیت کوین دریافت کنید و این دومین روش برای دسترسی به بیت کوین محسوب می شود.اگر امکان انجام دادن هیچ کدام از این دو شیوه را ندارید، استخراج یا ماینینگ (Mining) بیت کوین ها دیگر روش دستیابی به این پول دیجیتال است. در واقع ماینینگ استعاره ای از عملیات کشف و تولید بیت کوین های جدید است. مثل استخراج هر ماده معدنی دیگری که نیاز به زمان و امکانات مناسب دارد، استخراج کننده ها یا ماینرها هم در این فرآیند وظایف مهمی برعهده دارند.
فرض کنید با استفاده از بیت کوین یک دستگاه یا وسیله ای خاص را به فروش می رسانید. برای اطمینان از اینکه بیت کوین های دریافتی شما معتبر هستند، ماینرها نقش تایید کننده را ایفا می کنند.
همچنین آنها در تولید بیت کوین ها هم وظیفه بزرگی دارند. همه معاملاتی که در سیستم بیت کوین انجام می شود، در جعبه ای که به آن زنجیره بلوک گفته می شود قرار می گیرد و روی در آنها قفل زده می شود. حالا کار ماینر این است که به کمک نرم افزار مخصوص به دنبال راهی برای باز کردن این قفل باشد.
وقتی هم که ماینر کلید را پیدا کند، در جعبه باز شده و بیت کوین به حساب آن فرد ریخته می شود.در حال حاضر به ازای هر رمزگشایی ۲۵ بیت کوین پاداش داده می شود.
از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ میزان پاداش ها ۵۰ بیت کوین بود و هر چهار سال هم میزان آنها نصف می شود. همانطور که قبلا هم گفتیم، بیت کوین ها محدودیتی ۲۱ میلیون عددی دارند؛ و هر چه بیشتر به سمت انتهای این محدودیت و اتمام ذخایر بیت کوینی برویم، کار استخراج و ماینینگ آنها دشوارتر می شود.
چهار سال از روز نخست دنیای بیت کوین ها گذشته، بنابراین دیگر مثل گذشته نمی توان با کامپیوترهای خانگی کار ماینینگ را انجام داد و بیت کوین های زیادی را دریافت کرد.
استخراج بیت کوین و حل کردن معادلات ریاضی نیاز به سخت افزارهای قوی و مخصوصی دارد. با توجه به ورود شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ به این فرآیند، قطعا ماینینگ برای کاربران خانگی دشوار و کم بازده خواهد بود.
بیت کوین در داخل ایران هم کاربردی دارد؟
وقتی بیت کوین می تواند برای پنج سال در سخت ترین شرایط اقتصادی دنیا دوام بیاورد، حتما نشانه ای از قدرت بالا و جدی بودن فرآیندهایش است. بیت کوین یکی از مطمئن ترین و در عین حال خصوصی ترین نظام های پولی در جهان است. همین ویژگی باعث محبوبیت بیت کوین نزد گروه های مختلفی از سرمایه داران خرده پا گرفته تا هکرها و قاچاقچیان شده است.

سهم نگرانی های امنیتی و اقتصادی نسبت به بیت کوین در سال های اخیر رو به رشد بوده است.
در روسیه، آرژانتین، برزیل، ویتنام، مالزی و تایلند، هویت این پول مجازی را چندان به رسمیت نشناخته و حتی آن را در ردیف کالای غیرقانونی (قاچاق) طبقه بندی کرده اند. از سوی دیگر در آمریکا که چندین عابربانک و خودپرداز ویژه بیت کوین در اماکن عمومی قرار داده شده، به این پول دیجیتالی اصولا نگاه پولی وجود ندارد.
دولت ایالات متحده سال گذشته اعلام کرد که «بیت کوین» پول نیست بلکه یک داریی (Asset) همانند سهام شرکت است و قانون مالیات بر دارایی برای این واحد پولی جوان نیز وضع شده است.در حال حاضر برندهای معتبری مانند آمازون، پی پل، وردپرس، اپل استور و ویرجین گالاکتیک هم از پرداخت های بیت کوینی استقبال می کنند.
برای داخل کشور هم فروشگاه ها و سایت های مختلفی هستند که کار معاملات بیت کوینی را انجام می دهند. چندین کسب و کار هم برای پرداخت های بین المللی خود از روش های بیت کوینی استفاده کرده اند تا دردسرهای دور زدن تحریم ها و سر و کله زدن با حساب های پی پل و غیره را نداشته باشند.
با توجه به ارزش بالای بیت کوین نسبت به دلار و همچنین وضعیت ریال ایران نسبت به دلار، طبیعتا دریافت و فروش بیت کوین ها سرمایه قابل توجهی برای مالک آنها به همراه خواهد داشت.
با این وجود نوسانات بازار به صورت لحظه ای قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار خواهد داد و باید در معاملات به این امر توجه داشته باشید.از لحاظ قانونی هم تاکنون صریح ترین اظهارنظر درباره بیت کوین مربوط می شود به سخنان سعید مهدیون، معاون تنظیم مقررات شورای ملی فضای مجازی که در مصاحبه با رسانه ها گفت: «بیت کوین و لایت کوین که اخیرا مطرح شده است، پدیده هایی هستند که روی شبکه اینترنت فعالیت می کنند و به خاطر ویژگی هایی نظیر باند وسیع و محدودیت نداشتن نرم افزارها در اینترنت، کاربران خلاقیت های خود را در این شبکه عرضه می کنند ولی وقتی این خلاقیت راجع به موضوع پول باشد، چندین مسئله درباره آن مطرح می شود و در کشورهای مختلف هم روی آن کار می کنند.
در کشور ما هم دستگاه هایی مانند بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و سایر نهادهای ذی ربط که متولی موضوع مسائل مالی و اقتصادی هستند، در تعامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تلاش می کنند تا موضع کشور را نسبت به این پدیده های مالی جدید روشن کنند.»به نظر می رسد که مانند سایر پدیده های فناوری در کشورمان، ساختار پیچیده و بوروکراتیک حاکم بر دولت ها مانع از سرعت در تصمیم گیری در این باره شده است.
به هر حال با توجه به ساختار و ماهیت شبکه بیت کوین به احتمال زیاد مشکلی برای فعالیت آن وجود نداشته باشد و بتواند در شرایط فعلی که تحریم های یکطرفه و ناجوانمردانه ای بر ضد کشورمان وضع شده، کمکی برای بهبود وضعیت ارتباطات و دریافت های مالی شرکت ها باشد.

روش های دستیابی به بیت کوین

دسته بندی : آموزشی

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید : *